Sahneye derinlik katma amacı ile kullanılan fon perdesi görsellikten ziyade işlevsel bir özelliğe sahip olmalıdır. Genellikle siyah renk tercih edilen fon perdesi motorlu veya manuel bir şekilde çalıştırılabilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere sahneye fon oluşturmak amacı ile kullanılan bu ürünler tiyatro ve sinema sahnelerinin vazgeçilmez ögeleri arasında yer almaktadır...

Alev Almazlık Normuna Uygun Fon Perdesi!

Tiyatro ve sinema sahnelerinde kullanılan tüm perdelerde olduğu gibi motorlu fon perdesi de mutlaka alev almazlık normuna uygun bir şekilde üretilmelidir. Sahne arkasındaki dekorları gizlemek amacı ile kullanılan fon perdesinin daha birçok kullanılış amacı bulunmaktadır.

Fon perdesi her renkte yaptırılabilmektedir ancak en çok tercih edilen renk siyah olmaktadır. Sahne bitimi ile sahne boşluğu arasında bulunan fon perdesinin asıl amacı sahneye derinlik kazandırmaktır. Kaliteli ham maddelerden üretilmesi işlevselliğini de artıracaktır...

Yukarı-Aşağı ve Sağa-Sola Toplanabilir Fon Perdesi!

Tüm sahne perdelerinde olduğu gibi motorlu fon perdesi modellerinde de ağırlık kritik bir öneme sahiptir. Çok ağır olması bu tür perdelerin işlevselliğinin kaybolmasına neden olurken, çok hafif fon perdelerinde ise en ufak bir rüzgârda dahi havalanma yaşanması oynanacak olan oyunda seyircilerin konsantrasyonunun bozulması söz konusu olacaktır.

Sahne perdeleri tam randımanlı çalışabilmesi için mutlaka düzenli bir şekilde bakımlarının yaptırılıyor olması gerekir. Yukarı-aşağı veya sağa-sola kusursuz bir şekilde toparlanabilen perdelerin bakımlarının düzenli bir şekilde yaptırıldığı rahatlıkla söylenebilir.

Yılın 365 Günü En Uygun Fon Perdesi Dekoray Perde'de!

Kurulduğu ilk günden bu yana kaliteden ödün vermeyen bir anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Dekoray Perde personelleri ticari kaygılardan uzak bir anlayış ile tamamen siz değerli müşterilerinin memnuniyeti için çalışmalar yürütmektedir.

Bu nedenle de yılın 365 günü en uygun sahne perdeleri sadece ve sadece Dekoray Perde'de yer almaktadır. Geniş fon perdesi çeşitleri ile öne çıkan Dekoray Perde, kalitenin uygun fiyatlar ile birleştiği tek adres olarak öne çıkmayı başarmaktadır.

Dekoray Perde uzman personellerinden motorlu fon perdesi ile ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgiler almak ve size özel fon perdesi fiyatları almak için 7 gün 24 saat 0212 221 02 04 numaralı telefonu arayabilirsiniz...

Anahtar Kelimeler: sahne perdeleri, fon perdesi, motorlu fon perdesi